List od Przewodniczącej SGP

Warszawa, dn. 21 września 2015 r.

Szanowne Koleżanki! Szanowni Koledzy!

Zwracam się do Państwa po raz pierwszy, po objęciu funkcji Przewodniczącej SGP. Chciałabym w tym miejscu serdecznie podziękować mojej znakomitej Poprzedniczce prof. dr hab. Zofii Berdychowskiej  i jej zespołowi za wspaniałą pracę, wykonaną na rzecz naszego środowiska. Jednocześnie pragnę zapewnić, że dołożę wszelkich starań, by godnie wypełnić powierzoną mi funkcję. Liczę bardzo na Państwa współpracę. Wspólnie z Zarządem kadencji 2015-2018 będziemy dbać o to, by nasze Stowarzyszenie prężnie działało i rozwijało się. Podjęliśmy już pierwsze działania. Zarząd obradował już 1 lipca 2015 r.

Wrzesień jest tradycyjnie miesiącem przygotowywania się do nowego roku akademickiego i planowania wszelakich działań.

W związku z tym pragnę Państwa poinformować o tym, co następuje:

- wystąpienia i referaty wygłoszone na konferencji SGP, która odbyła się w Społecznej Akademii Nauk w Warszawie w dniach 29-31 maja 2015 r. proszę przesyłać na adres mailowy sgp@sgp.edu.pl do dnia 15 listopada 2015 w celu wydania ich drukiem;

- następna konferencja odbędzie się na Wydziale Neofilologii UAM w Poznaniu; Dyrektor Instytutu Filologii Germańskiej prof. Sławomir Piontek oraz prodziekan Wydziału prof. Beata Mikołajczyk potwierdzili swoją gotowość współorganizowania tejże; dokładną datę oraz tytuł konferencji otrzymają Państwo w późniejszym terminie;

- dnia 22 października 2015 r. o godz. 12.00 na Wydziale Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego, przy ul. Szturmowej 4 odbędzie się Walne Zgromadzenie członków SGP w celu dyskusji nad Statutem, a następnie podjęcia stosownych uchwał; nr sali zostanie podany na początku października.

Przewodnicząca SGP

/prof. dr hab. Ewa Żebrowska/