Odszedł Profesor dr. hab. Józef Grabarek
 Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Profesora dr. hab. Józefa Grabarka. Prof. Grabarek był cenionym germanistą i językoznawcą, wychowawcą wielu pokoleń młodych naukowców. Związany był z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie kierował Zakładem, a następnie Katedrą Lingwistyki Stosowanej i Translatoryki.

List od Przewodniczącej SGP

Warszawa, 5 grudnia 2015 r.

Szanowni Państwo!

Członkowie Stowarzyszenia! Drogie Koleżanki! Drodzy Koledzy!

Pragnę Państwa poinformować, iż przygotowania do przyszłorocznej konferencji naukowej są w toku. Po uzgodnieniu z Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego z UAM w Poznaniu oraz przychylając się do prośby wielu zainteresowanych osób

przedłużamy termin nadsyłania propozycji referatów i/lub utworzenia autorskiej sekcji na adres sgp@sgp.edu.pl do 18 grudnia 2015 r.

Odpowiadając na Państwa pytania informuję, iż w konferencji mogą wziąć udział także osoby nie będące członkami naszego Stowarzyszenia, dla których opłata konferencyjna wynosi 450 zł.

Przewodnicząca SGP

/prof. dr hab. Ewa Żebrowska/