List od Przewodniczącej SGP

Warszawa, dn. 23 marca 2016 r.Szanowni Państwo!

Szanowni Państwo!

Drodzy Członkowie Stowarzyszenia Germanistów Polskich!

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy!

Ponieważ zbliża się termin tegorocznej konferencji, chciałabym przekazać Państwu kilka informacji organizacyjnych.

Konferencja pod tytułem: „Germanistische Forschung in Polen: Gegenstände und Methoden. Formen und Wirkungen” odbędzie się na Wydziale Neofilologii UAM w Poznaniu, Collegium Novum, Al. Niepodległości 1, w dniach 20-22 maja 2016 r. Dziękujemy wszystkim Państwu, którzy zgłosili swój aktywny udział w obradach, a także tym, którzy potwierdzili swoją obecność bez referatu. Tuż po Świętach Wielkanocnych roześlemy Państwu wstępny plan konferencji, który, wraz z informacjami organizacyjnymi, będzie dostępny także na naszej stronie internetowej: www.sgp.edu.pl.

Wzorem lat ubiegłych dokonaliśmy wstępnej rezerwacji pokoi. Mogą je Państwo samodzielnie zarezerwować w poznańskim hotelu Novotel, ul. Plac Andersa 1, tel. (+61)8587000, e-mail: H3376@accor.com. Miejscowi współorganizatorzy wynegocjowali następujące ceny: 210 zł za pokój 1-os, 240 zł za pokój 2-os. Hasło rezerwacji: SGP2016. Podane ceny obowiązują w terminie: 19-23.05.2016. Termin złożenia rezerwacji upływa z dniem 10.05.2016. Niestety z uwagi na brak dofinansowania ze strony Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, nie będziemy w stanie zrefundować Państwu części noclegów.

W imieniu skarbnika SGP dr hab. Magdaleny Olpińskiej-Szkiełko zwracam się do Państwa z prośbą o uiszczenie do dn. 31.03.2016 opłat członkowskich. W razie wątpliwości skarbnik pod adresem mailowym: m.olpinska@uw.edu.pl udzieli szczegółowej informacji na temat stanu Państwa płatności. Wnoszenie opłat członkowskich (w wysokości 100 zł za rok kalendarzowy lub w wysokości 40 zł za rok dla emerytowanych członków Stowarzyszenia), jak również opłat konferencyjnych w wysokości 200 zł ze strony tych z Państwa, którzy wezmą udział w tegorocznej konferencji SGP w Poznaniu, jest szczególnie ważne z tego powodu, że z uwagi na brak dofinansowania ze strony Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej wszelkie koszty konferencji Stowarzyszenie będzie musiało pokryć ze środków własnych.

Podajemy numer konta SGP, prowadzonego w Banku Pekao S.A.:

72 1240 4533 1111 0010 4958 3662

Chcielibyśmy zapewnić Państwa, że uczynimy wszystko, aby również tegoroczna konferencja była nie tylko znaczącym wydarzeniem naukowym, lecz także niezapomnianym spotkaniem w gronie przyjaciół, sprzyjającym wymianie doświadczeń i zacieśnieniu wzajemnej współpracy.

Przewodnicząca SGP

/prof. dr hab. Ewa Żebrowska/