Odszedł Profesor dr. hab. Józef Grabarek
 Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Profesora dr. hab. Józefa Grabarka. Prof. Grabarek był cenionym germanistą i językoznawcą, wychowawcą wielu pokoleń młodych naukowców. Związany był z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie kierował Zakładem, a następnie Katedrą Lingwistyki Stosowanej i Translatoryki.

Prof. Ewa Żebrowaska i prof. Janusz Taborek w Radzie Naukowej Instytutu Języka Niemieckiego w Mannheim

Prof. dr hab. Ewa Żebrowska - Przewodnicząca Stowarzyszenia Germanistów Polskich w latach 2015-2018 - otrzymała nominację do Międzynarodowej Rady Naukowej Instytutu Języka Niemieckiego (Institut für Deutsche Sprache) w Mannheim. Przez najbliższe sześć lat wraz z prof. UAM dr hab. Januszem Taborkiem będzie reprezentować polską germanistykę. Inauguracyjne posiedzenie rady nowej kadencji odbędzie się 14 marca 2019 roku w Mannheim.

Ostatnia zmiana: 01.23.2019 at 20:27